Rozhovor: Luboš Martínek – CrossCafe

Pamatujete na ty delikátní dorty z naší vitríny, které vám dodávaly energii, dokud bylo normálně otevřeno? Tak ty tu budou zas – snad co nevidět! Proto vás teď seznámíme s jejich autorem – Lubošem Martínkem. V CrossCafe pracuje už celou věčnost a vymýšlení ňamek je nejen jeho práce, ale hlavně opravdová vášeň! Kromě toho je to cyklista a príma chlápek. Příjemné čtení!

Ahoj Luboši, jseš o 6 hlav vyšší než já, tak vidím rozhovor po e-mailu vlastně jako variantu šetrnou k mé krční páteři. 😃 Heleď, jsi velkej šéf přes vývoj a výrobu všech těch kulaťoučkých dortů a jiných dobrot ve výrobně CrossCafe v Plzni. To znamená, že musíš i dost ochutnávat. Jak se udržuješ ve „slim“ formě?

Zdravím Tebe i čtenáře. Nedělej ze mě monstrum. 203 cm není zas tak moc 😊 Má to velkou výhodu. Když už se hýbu, zapojím hodně svalových vláken a spaluju jedna radost. Navíc, když už vezu ten svůj metrák, nemusím řešit každý gram na kole. 😉   Pokud to umožňuje počasí, rád se proběhnu po nedalekém lese. Sem tam si dám do těla domácím cvičením. Úplně nejraději ale vyrazím někam do kopce s batohem naplněným dobrou svačinou nebo na sjezdovku.

Už jsme společně jednou na kolo vyrazili, bylo to pěkně po červený na Krkavec, takže celkem fuška. Ovšem je to už několik let zpátky. Jak často teď jezdíš na kole?

Přes léto se na kolo dostanu asi jednou týdně. S přibývajícím věkem mě už baví i jízda do kopce. S nejširším cyklo-úsměvem mě však přistihneš někde pod flowtrailem. Postupně jsem na svém HT udělal pár úprav, aby mě to bavilo ještě víc. Určitě budu tuhle disciplínu do budoucna rozvíjet.  

Cyklisté se po celém světě během svých tréninků a vyjížděk zastavují na kávu – hlavně na espresso a nějakou sladkou ňamku. Které dorty z dílny CrossCafe jsou správnou volbou, když máš ještě pár desítek kilometrů na kole před sebou?

Když uvažuju co si vzít sebou do batohu, vyhraje Bannana Bread. Spousta přírodních sacharidů a poměrně malý obsah mouky. Vydrží dlouho mimo lednici. Pokud se naskytne zastávka v naší kavárně, vyberu si osvěžující tvaroháč s malinami. Solidní porce tvarohu a dalších mléčných produktů a sušenkový základ plný vlákniny mi dodá bílkoviny i energii a navíc dobrý pocit. A hlavně chutná báječně.  

Proháníš se raději po lesních pěšinách, nebo šviháš po silnicích?

Kdeže já a silnice. Leda že vede podél velké řeky jako je Labe nebo Dunaj. Jinak dám vždy přednost lesu. Nerad na vyjížďce potkávám auta. A pro rodinné vyjížďky je to vyloženě nepříjemné.  

Jaká je Tvá oblíbená cyklistická destinace?

Rád prozkoumávám lesní cesty na Manětínsku. Na flowtraily to máme kousek na Klínovec.  S rodinou jsme si asi nejvíc užili Elberadweg nebo Lednicko-Valtický areál.  Chystáme se na Dunajskou cysklostezku. Snad to letos vyjde. 

Uvidíme se někdy na společné Bikeheart vyjížďce?

Vážně o tom uvažuju. Musím trochu natrénovat, abych stačil tempu a neztratil sel. 😉