Rozhovor: Ondřej Cink – Kross Racing Team

Držte si klobouky! Ondra Cink, český profesionální cross-country biker, nám dal příležitost k rozhovoru o kávě a samozřejmě také o cyklistice. Moc si toho vážíme a doufáme, že se vám bude rozhovor líbit!

Partička kolem Bikeheart jsou hobíci, kteří si kávu vychutnávají před vyjížďkou, během vyjížďky i po ní jako součást odpočinku spojenou s klábosením a mlsáním. Jak to máte s popíjením kávy Vy jako profík?

Mám to úplně stejně 🙂. Každé ráno si vychutnávám dva až tři šálky než vyjedu na trénink, a pak podle toho, jaký mám trénink, tak si i někde zastavím na dobrou kávičku. Káva už je dlouho součástí cyklistiky, je to něco jako rituál.

Absolvoval jste baristické kurzy od Doubleshotu. Co Vás k tomu vedlo a jak se Vám kávověda líbí?

Pořídil jsem si domů kávovar a chtěl jsem vědět přímo od profíků, jak to všechno správně ovládat. Takže Ondra Hurtík společně s jeho kolegou z Doubleshotu přijeli k nám domů a kávovar zapojili a rovnou mi Ondra k tomu dal takovej mini kurz. Ale přímo v Doubleshotu jsem na kurzu nebyl.

Letos Vás nejspíš čeká Olympiáda, je to tak? Dokážete si i během přípravy na závody udělat čas na pohodové projížďky s vysedáváním po kavárnách, nebo to bude rok plný dřiny?

Ano, letos mě čeká Olympiáda a určitě i na takové vyjížďky čas je, musí být 😊! Protože cyklistika je tvrdá dřina, tak je potřeba ten tvrdý trénink občas proložit něčím takovým jako je pohodová vyjíždka s kamošema, někde zastavit na kávu :), prostě jen tak sednou na kolo a vyčistit si hlavu. Je to dobré na psychiku, taková odměna za tvrdý trénink, tak to mám já :).

Jaká je Vaše oblíbená cyklistická destinace?

Líbí se mi Livigno a Andorra. V zimní přípravě rád jezdím zase Mallorca a Gran Canaria za teplem.

Máte nějaký vzkaz malým závodníkům, pro které jste vzorem a chtěli by jít ve Vašich stopách?

Jak už jsem říkal, cyklistika je tvrdá dřina, tak to chce hodně makat a nevzdávat to, když to třeba nejde! Ale důležité je, aby to člověka bavilo. Pak je to všechno jednodušší.

Uvidíme se někdy na společné Bikeheart vyjížďce? 🙂

Třeba se uvidíme :). Rád se do kavárny přijedu někdy podívat :).

Foto: Robin Nevřala