Rozhovor: Ondřej Hurtík – Doubleshot

Kdo navštívil Itálii na kole, určitě si všiml, že návštěva kavárny během švihu patří k cyklistické kultuře. Všichni cyklisté vypadají se šálkem espressa v ruce tak elegantně! Tuhle část cyklokultury jsme nutně potřebovali co nejvěrněji přenést i k nám do ČR. Proto už od počátku bylo součástí projektu na vytvoření Centra cyklistiky místo zvané Osvěžovna, kde se každý cyklista a každá cyklistka odmění vynikající výběrovou kávou.

Výběr dodavatele kávy nám zabral pár týdnů – sami máme mlsné jazýčky a ještě potřebujeme parťáky, co s nimi bude radost komunikovat! No a hele, koho jsme vybrali!

Dobrý den Ondro, když jsme se poprvé setkali při schůzce o možnosti spolupráce Doubleshot & Bikeheart, měl jste na sobě triko Rapha – to je celosvětově profláklá cyklistická značka – jste cyklista?

Jsem spíše nadšenec. Na cyklistu najezdím málo. Nejvíce se proháním ulicemi Prahy, kde je kolo většinou mnohem rychlejší než jiné dopravní prostředky. Zároveň tak spojím příjemné s užitečným a aspoň trochu se hýbu. Poslední dobou se čas na nějaké vyjížďky těžko hledá. 

Co pro Vás cyklistika znamená?

Pro mě je to hlavně možnost jak se odreagovat a vypnout. Jsem vyznavačem single speedu, se kterým jsem začal když jsem si předělal Favorita ze svého mládí na městské kolo. A to mě chytlo, ta jednoduchost. Člověk nepřemýšlí nad řazením a jenom šlape nebo šlape ještě víc…nebo tlačí. O to víc je to pivo v cíli zasloužené. Takže jsem posupně očesal i svého Zaskara s silničku. Hlavně v lese na mě většinou koukají jak na exota. A abych se nehnal za čísly a více si užíval jízdu, tak jsem smazal i Stravu. Rozhodně za rok vidím více kilometrů v televizi než najedu.

Na tomhle fešákovi brázdí pražské ulice náš parťák z Doubleshot pražírny, Ondra Hurtík

Cyklisté se po celém světě během svých tréninků a vyjížděk zastavují na kávu – hlavně na espresso. Řekl byste, že to je víc o té pohodičce a cyklistické kultuře, nebo má káva zázračně pozitivní vliv na sportovní výkon?  (nebo tak něco zajímavého o spojení káva a cyklistika, co máte v rukávu 😃)

Rozhodně ta pohoda. Není nad to si někam vyjet, dát si kafe, pokecat a jet dál. Kofein určitě pomáhá nakopnout, ale jedině v kombinaci s dortem! U cyklistů je do hlavně o espressu z jediného důvodu. Kdo má pořád běhat do křovíčka.

Espresso pohledem fotografa Ondřeje Totzauera

Proháníte se raději po lesních pěšinách, nebo šviháte po silnicích?

Obojí má něco do sebe. Nejčastěji ale po silnici po Praze a nejraději v lese. 

Jaká je Vaše oblíbená cyklistická destinace?

Asi nemám konkrétní oblíbené místo. Obecně ale mám rád směr od Prahy na Beroun po všech površích. 

Uvidíme se někdy na společné Bikeheart vyjížďce?

Myslím, že s vámi bych udržel tempo maximálně tak v kavárně.

Tak to je Ondra Hurtík! Doufáme, že se brzy uvidíme zase osobně! 🙂